środa, 26 lutego 2014

Send your donut!/ Poslij Paczka do Afryki!


Dzisiaj będzie z trochę innej beczki.
A dokładniej to o Tłustym Czwartku.
"Kup pączka Afrykańskiego - zamiast brzucha urośnie Ci serce."

Tak brzmi hasło akcji Poślij Pączka do Afryki, która jutro organizowana jest w całej Polsce.
Tuż za miedzą, na Ukrainie, rozegrały się ostatnią przerażające wydarzenia, jednak w dalszej części świata też nie jest dobrze.
W Republice Środkowoafrykańskiej trwa rebelia. Ludzie, tacy jak Ty, czy ja potrzebują pomocy. Brakuje wszystkiego.
Jak to określił jeden z gości mojego ulubionego radia "nasz świat jest trochę tatuśkowy", w sensie bezpieczny. Mamy dach nad głową i ciepłe skarpetki, a tragedia nadchodzi gdy brakuje na karnet na siłownię.
Ale nie wszędzie tak jest. Ba, raczej mało gdzie tak jest...
Jasne, ja też narzekam i marudzę, ale codziennie rano jestem wdzięczna. Wdzięczna za nowy, spokojny dzień. Za to, że mogę wstać, włożyć buty i pobiegać. Większość z tych ludzi nie wie co to jogging i to nie dlatego, że żyją w swojej gnuśności, opychając się hamburgerami w akompaniamencie nowej piosenki Britney. Po prostu w ich świecie nie ma miejsca na takie rzeczy. Tylko w naszym, tatuśkowym życiu podobne zajęcia są w pakiecie.

Reasumując, podziękujmy za to co mamy i jutrzejszego pączka kupmy w jednej z cukierni, która bierze udział w akcji (wszystkie wymienione na stronie). A jeśli do waszych miejscowości pączkowa akcja nie dotarła zawsze możecie przelać te symboliczne 1,50zł na ich konto. Niech te kalorie wejdą nam w serce, a nie w tyłek ;)

-->PS nie jest to żaden post sponsorowany. Trafiłam na tę akcję dzisiaj i stwierdziłam, że to temat, którym z chęcią się z wami podzielę.

Namaste.

4 komentarze:

 1. Złotko moje! Ja przeleję, bo pączków nie cierpię ;)
  Piękna inicjatywa, nic bym o niej nie wiedziała, gdybyś nie napisała. Dziękuję!
  Wiadomo, że to kropla w morzu potrzeb, ale skoro i tak ludzie będą kupować te pączki, to szkodzi pomóc? Obopólna korzyść! A poza tym, grosz do grosza... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie, a taki nasz jeden pączek to, z tego co pamiętam, 2 dni życia dla afrykańskiego dziecka. Więc czy nie warto?
   :)

   Usuń
 2. Kefirek mnei tu przysłał, opisujesz inne lepsze spojrzenie. Chwali się to :)

  OdpowiedzUsuń